Rok za nami.

Witam Wszystkich którzy zaglądają na naszą stronę i już myśleli że  przestała działać. Nic takiego, problemy techniczne mam nadzieję skończyły się i może niedługo wrócimy do dawnej bardziej „militarnej” stylizacji.  Rok 2016 był trudnym sprawdzianem dla naszej grupy. Z jednej strony kilka ciekawych projektów stanowiących nie lada wyzwanie logistyczne z drugiej odejście z grupy kilku wartościowych osób. Skupmy się jednak na pozytywach. Pierwszym wyzwaniem była wystawa statyczna na  terenie ERA PARK.  Przez kilkanaście dni pracowaliśmy aby pokazać wszystko co mamy najlepsze.
Warto było!  Pokazaliśmy Radomszczanom wszystkie nasze samochody, sprzęt towarzyszący i wystawkę z drobnym sprzętem łączności. Zaprezentowaliśmy  dwa samochody ZIŁ 157, prze i po odrestaurowaniu.
Potraktowaliśmy tę wystawę jak żywą reklamę V Zlotu którego byliśmy organizatorem. Za kilka tygodni Zlot. Czas dopinać wszystko na ostatni guzik , a i tak w trakcie okaże się że coś nie zadziała. Na szczęście o niedociągnięciach wiemy tylko my. Zjawił się wszystkie zaprzyjaźnione grupy które pokazywały swoje pojazdy , a kierowcy umiejętności na jeszcze „ciepłym” torze.  Liczni zgromadzeni widzowie nie mogli narzekać na brak atrakcji.           Dzięki zabezpieczeniu ze strony policji mieliśmy jedną  z najlepszych parad w jakich brałem udział.

Nie ma czasu na świętowanie i spoczywanie na laurach następny pokaz przed dużą publicznością na terenie Solparku. Znów nasz przejazd mógłby wprowadzić  logistyków w osłupienie. Potworny upał to zaledwie przygrywka przed Piknikiem Lotniczym w Krakowie na który dotarliśmy w nocy, ale rano byliśmy gotowi na przyjecie mieszkańców grodu Kraka.Wreszcie chwila oddechu. Ził dzięki Robertowi dostał nową pakę. Była to dość trudna operacja ,ale dzięki pomysłowości i praktyce uporaliśmy daliśmy radę bez ciężkiego sprzętu.
Wisienka na torcie. Zlot w Opolu, ukoronowanie naszego wysiłku, próba sprzętu i ducha. Kilkudniowe oderwanie od prozy dnia codziennego. Znajome twarze widziane niejednokrotnie raz w roku. „Jesteśmy u siebie” nie opuściliśmy żadnego z pięciu Zlotów organizowanych przez Stowarzyszenie 10 Sudecka. Co roku przywoziliśmy  ze sobą coś co wprawiało w zdziwienie organizatorów i uczestników.  W tym roku był to prysznic, działający , przynoszący ukojenie po upalnym dniu. Pominąłem zlot w Bytomiu, prysznic mi o nim przypomniał. Jak wam się chciało tachać tyle ton pyłu?Wrzesień.  Jedziemy na Ewinę, to już ostatni większy pokaz w roku.   Dni stają się krótsze , a noce zimniejsze, trzeba pomyśleć o schronieniu. Tak narodził się pomysł wybudowania wewnątrz naszej hali remontowej czegoś w rodzaju pomieszczenia socjalnego. Ale… zanim został nakreślony plan budowy już przed brama stał kontener który potrafił „lewitować”., aby tego było mało wzmocniliśmy naszą siłę ognia 88 milimetrowym działem przeciwpancernym. W zestawie z Gazem 63 zostało zaprezentowane w czasie obchodów Dnia Niepodległości. Po drodze były spotkania , krótkie wyjazdy, wigilia … o tych i innych sprawach możecie dowiedzieć się śledząc naszego facebook’a .

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.