ŚLĄSKIE MANEWRY BYTOM 2014

20140607_079Wszystko co dobre szybko się kończy. Tak też było z X Jubileuszowym Zlotem Pojazdów Militarnych w Bytomiu pod znanym kryptonimem Śląskie Manewry. Organizatorzy zlotu Stowarzyszenie 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej stanęli na wysokości zadania i co tu dużo pisać  – „No rewelka no” – jak ja to ująłem na pewnym portalu. Jak przystało na jubileusz nie mogło obyć się bez tortu, który widzicie powyżej, taka słodka dioramka. Bractwo Kurkowe z Zabrza i Bielska Białej nieźle z tej okazji i w ogóle dawało do wiwatu. Huk jaki się niesie po odpaleniu jednego z ich moździerzy jest mega potężny. 

20140607_048Militarnego sprzętu zjechało do Bytomia bardzo dużo, toteż nie mogło zabraknąć koronnego punktu każdego zlotu jakim jest parada, która miała i długą trasę, gdzie pojawialiśmy się w przeróżnych częściach miasta i sama w sobie była długa, co można zobaczyć na filmikach. Postój na rynku w Bytomiu cieszył się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców a nam spodobała się bramka wodna pod którą można było się schłodzić rozpylaną drobniutko wodą. Nawiasem mówiąc super pomysł. 

Dojechała też przesympatyczna ekipa z Czech, której nie mogło zabraknąć na takiej imprezie.  

20140607_071Inscenizacja walk z okresu II wojny pomiędzy niemcami a woskami polsko-rosyjskimi trwała około 40 minut co bardzo cieszyło licznie przybyłych odwiedzających. Wszystko działo się zgodnie z programem zgodnie z którym w sobotę wieczorem nastąpił m. in. pokaz sztucznych ogni, które były naprawdę fantastyczne.

ROTA w tym roku miała zaszczyt uczestniczyć w jak na jubileusz przystało, super manewrach. Więcej zdjęć znajdziecie tradycyjnie w Galeryjce.

20140607_023

No rewelka, no 🙂

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.