SZPICEL

W sobotę wyruszyliśmy do Katowic do kina Światowid na film pod tytułem „Szpicel”. Można spytać czemu tak daleko ? Otóż pojechaliśmy tam na zaproszenie Tomasza Ratki z GM-H Berliner Maurer, który to ów film współtworzył a także zagraj jedną z ról.  W produkcji tej uczestniczyli nasi znajomi z grup rekonstrukcyjnych GM-H Berliner Maurer oraz GRH Powstaniec Śląski. Opowiada nam historię polskiego przedsiębiorcy, który jakimś trafem przenosi się w czasy gdzie stał jeszcze Mur Berliński a strzelanie bez rozkazu do uciekinierów było na porządku dziennym. Tyle krótkiego streszczenia.

Gdy już przebiliśmy się przez nasze drogi, (jak usłyszeliśmy jechaliśmy dłużej niż trwa sam film : ), dotarliśmy można powiedzieć na styk. Przed kinem powitały nas znajome twarze w mundurach. Po oddaniu honorów zasiedliśmy w wypełnionym po brzegi kinie. Film, jak i jego wykonanie zrobił na nas naprawdę duże wrażenie co musiało zaowocować Oscarem wręczonym przez Berniego i Gila.

Tomasz Ratka i Jakub Kopeć, reżyser filmu, zapowiedzieli już drugą część. Trzymamy za Was kciuki i już czekamy na premierę. To co robicie jest godne podziwu, bo wkładacie w to mnóstwo swojego czasu.  Z pasją dzielicie się historyczną wiedzą na temat oscylujący wokół Muru Berlińskiego. Ja na przykład dzięki Wam obejrzałem film o królikach żyjących na pasie muru a to co zobaczyłem było dla mnie ogromnym zaskoczeniem.

Należy tylko wspierać takich ludzi jak Wy a jak było możecie obejrzeć na poniższych fotosach zrobionych przez niezawodnego jak zawsze Mirka „Najemnika” Bąka.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.